severak 30.3.2020 20:11:16

The Coronation | Charles Eisenstein

Covid-19 is showing us that when humanity is united in common cause, phenomenally rapid change is possible. None of the world’s problems are technically difficult to solve; they originate in human disagreement. In coherency, humanity’s creative powers are boundless.


severak 30.3.2020 14:45:13

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět - Blog iDNES.cz

Dnešni medyjalni svět nas zaměrně přehlcuje informacema, abyzme z teho byli zblbnuti. Děla to proto, že mu to kdosik takto naplanoval, nemožete se na něho za to zlobit. 


severak 30.3.2020 10:30:45

Facebook Live using FFmpeg

You may have see that some FaceBook Live posts look better than others. More like they are shot in a studio and not on a cell phone. Well, t...


severak 30.3.2020 09:49:59

The untold origin story of the N95 mask

The most important design object of our time was more than a century in the making.severak 29.3.2020 14:32:11

Rise of The Doomer: Why So Many People Are Giving Up

from https://www.youtube.com/watch?v=n2YptT8l3jM


severak 27.3.2020 10:44:54

Tales From The Dork Web #5

Taking You Down To Tilde Town


severak 26.3.2020 20:04:57

Korg Volca Jam #03 | Volca - Beats, Bass, Keys | Yamaha MT100

from https://www.youtube.com/watch?v=355q9jozgO8


severak 26.3.2020 10:10:42

Party from Home: The story of a party made for our new normal

A virtual Birthday Party This is the story of how my friends and I made a custom app for a virtual birthday party during the coronavirus pandemic. Just want to use it or see the code? Skip to the bottom of the page or visit Github or partyfromhome.social An idea is born As I write this, it’s March and I am living in New York City, cooped up in my small studio apartment.


slovodne 25.3.2020 21:16:31

HEŠTEG ČÍNSKÁ CHŘIPKA aneb TOHLE SVINSTVO NEZNÁ HRANICE

Na Internetech se šíří apel, abychom současnou pandemii nazývali slovy "Čínská chřipka". Zároveň se objevují pokusy čínské propagandy vyvolat dojem, že nemoc vznikla v USA a byla do Číny jen importována. Oba tyto pokusy považuji za nešťastné a zavádějící. Hned vysvětlím proč:
    
Zaprvé - na místě vzniku v podstatě nezáleží. Nemoc stejně tak mohla vzniknout třeba v Brně, na americkém středozápadě nebo vlastně kdekoliv jinde. Míst se špatnou hygienou je po světě pořád dostatek.

Co
naopak svou roli sehrálo (a zde je nutné se přiklonit na stranu kritiků Číny) byla prvotní reakce úřadů: Ne, to fakt nebyl dobrý nápad pokoušet se to ututlat a zamést pod koberec! Nemyslím si však, že by tahle reakce byla nějak specificky čínská, stejně dobře si ji dovedu představit kdekoliv na světe.

Naopak opatření na celostátní úrovni lze v Číně hodnotit spíše kladně. O tom nejlépe svědčí obrovský nepoměr následků mezi provincií Hubei a zbytkem Číny. Je třeba se ale pozdržet nějakého "Čína se snažila zachránit svět." sentimentu a je potřeba si uvědomit jednu prostou věc - něco zkrátka dělat museli.

Druhý a asi podstatnější důvod je ten, že se už se dávno nejedná jen o problém Číny. Tohle svinstvo nezná hranice, jak zpívá kapitán Demo. Nejlíp to podle mě vyjádřil jeden prodavač, když se mi pokoušel vysvětlit, proč si myslí, že to tu bylo dříve než se udává: "Takovej Číňan sedne do letadla a za deset hodin je v Praze". To a zároveň fakt, že se kovid vesele šíří 14 dní před prvními projevy, tvoří skvělý recept na globální pandemii.

A proti té lze bojovat pouze mezinárodní solidaritou a otevřeností, co se týká informací a čísel. Bohužel opak je pravdou - informace se zatajují, čísla se falšují a jednotlivé národy se navzájem předhánějí v tom, kdo to zvládá nejlíp a obviňují, kdo to zpackal. Nebo spíš...

Oni to vlastně nejsou tak národy jako spíš jednotliví politici a lidé, kteří chtějí nastalou situaci využít ve svůj prospěch. Ale je potřeba si uvedomit jednu věc: Tohle svinstvo nezná hranice a ty syčáci, co s tím kšeftujou, taky ne.

slovodne 25.3.2020 21:15:42

high tech, low life

Všimnul jsem si jedné věci: Současná situace vlastně vypadá docela jako námět nějaké kyberpunkové povídky. No považte: Záhadná Nemoc kosí lidstvo. Není proti ní žádného léku, tak lidé uchýlí k radikálnímu řešení - přestanou se stýkat a veškeré sociální interakce se tak odehrávají jen ve virtuálním světě.

Ani bych se nedivil, kdyby někdo našel podobnou povídku, která vyšla v nějakém obskurdním fanzinu na počátku 90tých let.

Akorát se nabízí otázka, jak to pokračuje dál. V hlavě mám minimálně šest různých scénářů - počínaje klasickým "osamělý hrdina zjišťuje, že je Nemoc jen spiknutím telekomunikačních megakorporací" pokračujíc přes shakespearovské "kvůli lásce porušili pravidla karantény a vzájemně se nakazli", psychologický román ve stylu 70tých let o dopadu dlouhodobého sociálního distancu na společnost až po meta-fikci o tom, že podobnou povídku někdo skutečně v těch devadesátkách napsal.

Popravdě řečeno nevím moc jak k tomu přistupovat (jinak než jako k námětu) a zda je vůbec bezpečné o takovýhle věcech přemýšlet.

slovodne 25.3.2020 21:15:06

rádio Karanténa / Major Zeman / podcast Artrafiky / noční můry / detuned saw wave

Jak praví internetový vtip, poznat v karanténě jednotlivé dny od sebe není úplně snadné. Každý (všední) den vstanu, dám si jogurt s mysli, pracuju z domova, jdu se psem a pak večer dělám něco u stroje.

Minulý týden (16.-22.2) tedy proběhl přibližně takto:

- v Po jsem si stěžoval (kdo mi zavolá) a objevil jsem rádio Karanténa
- v Út nebo ve St jsem sledoval Majora Zemana, konkrétně Mimikry
- ve St jsme napsal HIGHT TECH, LOW LIFE a Kateřina mi poradila, abych to napsal
+ můj názor: nezabije nás koronavirus, ale alkoholismus, špatný psychický stavy a ekonomická collateral damage
- dále jsem telefonoval Davidovi a Kateřině
- ve Čt jsem si vyfotil selfiečko - výhoda zakrytého obličeje číslo 654654654: v tom čem jdu vyvenčit psa se pak můžu vyfotit na obal CDčka
- zároveň mi během dne napsal Filip, že by měl nápad na podcast z Artrafiky a ještě ten večer jsem volal Gregorovi a natáčel s ním rozhovor
- v pátek jsem přes den dělal rozhovory a večer odbavil první podcast Artrafiky
- v noci ze So na Ne jsem nemohl usnout (protože jsem vymýšlel článeček o Čínské chřipce) a pak se mi zdály noční můry. Ty se zjevně zdály více lidem - potvrdila to Kateřina i Cizí holka
- (možná protože se ochladilo a nasněžilo)
- v So odpočívám, místo covidu řeším detuned saw wave
- v So jsem taky objevil skupinu Sparks (klasické osmdesátky akorát týpek za klávesami má hitlerovský knírek...)
- v Ne jsem pak pilně vyvíjel Analog Nomad & večer jsem to zakončil Studnou (z Majora Zemana)

Jinak jsem na začátku týdne sestavil korona playlist:

- Summoning - Land of Dead
- post-hudba - Přízraky
- Pisse - Vernisage
- Priessnitz - Kdo ví
- Priessnitz - Mimosezóna
- Lebanon Hanover - I Believe You Can Survive
- Sparks - What the hell time is it?

Dále jsem docela dost komunikoval s Kateřinou.

severak 24.3.2020 11:31:19

Collections: Why Don’t We Use Chemical Weapons Anymore?

from https://acoup.blog/2020/03/20/collections-why-dont-we-use-chemical-weapons-anymore/severak 23.3.2020 15:19:29

Someone Is Stealing Tracker Songs And Selling Them

Today, in response to a tweet talking about old untitled song ideas, I mentioned that I had a strange file called “t.mp3” sitting in my downloads folder that had been there for years and have no attached metadata or hint as to where it came from. It appeared to be a complete recording of a chiptune song, and it sounded very nice, but I had no way of knowing the original source.

severak 18.3.2020 10:55:03

We’re not going back to normal

Social distancing is here to stay for much more than a few weeks. It will upend our way of life, in some ways forever.


severak 18.3.2020 09:31:50

Bringing Christ and coronavirus: Evangelicals to contact Amazon indigenous

from https://news.mongabay.com/2020/03/bringing-christ-and-coronavirus-evangelicals-to-contact-amazon-indigenous/


severak 17.3.2020 22:03:24

America's Love of Male Trees Could Be Why You're Sneezing Right Now

One researcher calls it "botanical sexism."


slovodne 17.3.2020 20:20:45

karanténa

Ještě v pondělí jsem v kině viděl Mládí v Podněsteří a zabýval se spíše tím, jak se zvolna začínám rozumět ruštině bez nějakého zvláštního učení.

Ještě v úterý jsem se vydal na fotoprocházku po post-industriálních krásách Vysočan a pak jsem večer nahrával dungeon synth ale už ten den vláda nařídila zrušit všechny kulturní akce nad 100 lidí.

Ještě ve středu jsem ujišťoval, že divadlo bude, ale pomalu začínalo být jasné, že to tak nebude. V tu dobu jsem začal skládat playlist na speciál o koronaviru. V práci nám bylo oznámeno, že si můžem vzít home office a už se šířili fámy, že zavřou Prahu (*Oni to opravdu udělají!*).

Ve čtvrtek jsem tedy šel do práce hlavně abych si zabalil a odnesl domů databáze, abych pak mohl být na správné straně hranice Prahy. Navzdory tomu jsem byl celkem produktivní. Ještě před odjezdem z PRG jsem se sešel se ⬛⬛⬛ a bloudili jsme nákupákem, který vypadal víceméně normálně. Večer pak vláda vyhlásila zrušení prakticky všech akcí a začal sešup.

V pátek už jsem pracoval z domova a dál prováděl research koronaviru na 120%, až jsem večer usoudil, že už toho bylo moc a že lidi určitě budou chtít slyšet něco jiného než pořád koronavir.

Dále jsem dostal pozvání na pivo od ⬛⬛⬛, což je normálně nabídka co se neodmítá, ale v čase karantény to nešlo vzít. Scam, scam a scam!

To, že už je pomalu čas panikařit jsem v sobotu mimo jiných potvrdil tím, že jsem si změnil cover foto na DON'T PANIC ze Stopařova průvodce. Ten den jsem jel na post-apo nápuk do Davle a večer jsem odvysílal koronaplaylist (což mi docela šlo). Vláda mezitím zavřela některé obchody.

Mezitím se začala dávat dohromady iniciativa Data proti Covid. Nelenil jsem a vlezl jsem do jejich Slacku. Trochu mi to připomnělo dobu, kdy jsem pomáhal Fridays for future, akorát tentokrát je to mnohem, mnohem větší chaos. Každý má nějaký nápad, nějakou vizi, nějaký plán jak zachránit ČR před koronou.

Celou něděli jsem připravoval speciál o iluminátech a moc jsem to nestíhal. Když jsem (se zpožděním) vysílal, měl jsem pocit, že mi to vůbec nejde. Když pak večer těsně před půlnocí Babiš oznámil, že je vyhlášena karanténa, tak to na mě všechno padlo a přepadla mě tíseň.

Je nutno dodat, že se pro mě de-fakto vlastně nic nezměnilo. V karanténním režimu jsem vlastně byl už od čtvrtka. Jako pracovník v IT mohu provozovat home office (když zrovna funguje VPNka a ta zrovna funguje), což jsem si už několikrát vyzkoušel, když zaútočila obyčejná rýmička. Dále je nutno připomenout, že jsem si už v podstatě vyzkoušel i karanténu samotnou a to když byla po povodních v roce 2013 uzavřená Praha. Tehdy byl důvodem silný déšť - pořád sušit oblečení prostě nechcete.

Tehdejší situace ale byla diametrálně odlišná - už bylo po všem a čekalo se, kdy se svět vrátí do normálu a teď tomu je naopak - ta apokalypsa teprve má přijít a "oni" nám sebrali to nejdůležitejší - mezilidské kontakty.

* * *

K situaci se konečně vyjádřil i Slavoj Žižek a nezklamal:

- ještě než cokoliv řekl, sáhnul si na obličej (ale nutno říct, že po zbytek videa se toho zdržel)
- použil skvělý příměr o boji vědy proti tomu nejhloupějšímu nepříteli, kterého si lze představit
- dle očekávání volal po (novém druhu) komunismu (nabízí se otázka jak moc je Zlazloj.Zlizek jenom fan account, že to takhle perfektně předpověděl)


severak 16.3.2020 23:38:15

How I recorded an album on my own, in my room

Overview of my process over some months to releasing an album on streaming platformsseverak 14.3.2020 01:03:59

Smrt Jana Masaryka: Sebevražda, byť vynucená okolnostmi, je reálnou alternativou vraždy

from https://www.forum24.cz/smrt-jana-masaryka-sebevrazda-byt-vynucena-okolnostmi-je-realnou-alternativou-vrazdy/


severak 13.3.2020 23:08:38

How I Learned to Stop Worrying and Love the Illuminati

I received an extraordinary amount of hate mail/hate comments this year after speaking positively about the historic Illuminati on George…


severak 13.3.2020 00:18:01

Pošlete laskavou textovku do světa, vrátí se vám. Projekt chce sbližovat lidi a bojovat proti samotě

Ačkoli lidé v současnosti používají mobilní telefony víc než kdykoli před tím, studie říkají, že lidé jsou paradoxně osamocenější než dřív. A to především mileniálové, jak uvádí výzkum organizace YouGov. Na tyto skutečnosti reaguje projekt s názvem Text for Humanity, jehož cílem je pomoci lidem dostat se ze sociální izolace, a to rozesíláním a přijímáním laskavých textových zpráv od neznámých lidí. Kateřina Gamal Richterová 20. 2. 2020


severak 12.3.2020 22:46:44

Koronavirus: Proč musíme jednat hned

Politici, šéfové, ředitelé a vedoucí: Co máte dělat a kdy?see more...

login