Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/users/strajt9/svita.cz/web/kyselo/lib/sparrow.php on line 196 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/users/strajt9/svita.cz/web/kyselo/lib/sparrow.php on line 1169 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/users/strajt9/svita.cz/web/kyselo/lib/sparrow.php on line 1169
Mark Fisher kdysi napsal úvahu, že v popkultuře se neobjevuje nic nového (a zajímavého) a že se stále recyklují ty samé (převážně hudební) motivy.
Nic není dál od pravdy! Nové (zajímavé) hudby vzniká obří množství, akorát se radikálně změnil způsob její distribuce (čti: dnes hudbu nedistribuujou nahrávací společnosti a velká centralizovaná média, ale decentralizovaný internet).
Myslím, že ta samá věc má dopad i na subkultury:
1) vznikají nové subkultury, akorát jsou příliš malé na všimnutí (protože "žánr" nebo kapela má v Praze třeba jen 10 fanoušků)
2) často nejsou na jednom místě - fanoušci určité kapely jsou roztroušeni po republice, na koncert se klidně sjedou, ale jinak nemají moc důvod, protože se nazvájem ani neznají
3) vznikají mikrožánry (dungeon synth, vaporwave, barber beats, lo-fi hip hop, hyperpop, "o co se to sakra snaží Bert and Friends", "dechno" ve stylu Too Many Zoos) - hodně specificky znějící žánry, které ale postrádají všechny znaky žánru (např. nemají na žánr navázanou módu nebo jejich interpreti nikdy nekoncertují živě)
4) je dost kapel, které nejsou žánrově vyhraněny (tj. mají písně více různých žánrů, případně žánry různě mixují), myslím že to samé jde říct i o fanoušcích (tady teda mluvím za sebe osobně)
5) (zvlášť v elektronické hudbě) je velmi snadné mít širokou paletu zvuků, tudíž je celkem těžké mít specifický zvuk (kapely, žánru)
6) zatímco produkce (a distribuce) hudby je dnes levná a relativně snadná (čti: týpek s notebookem zvládne na co by před třiceti lety bylo potřeba studio a fabrika na desky), propagace je pořád drahá a pracná (buď to znamená objíždět koncerty, což je pracný a organizačně náročný, nebo utrácet peníze za propagaci)
7) je velká konkurence a to i ze strany 30 let staré zapadlé hudby (čti: proč bych poslouchal něco soudobýho, když někdo na internetu vyhrabal nějakou naprostou pecku z Holandska roku 1986)
Meta recently conceded that in-app behavioral advertising in the EU can no longer be opt-in by default, marking the end of an era. The regulators won, at least for now.
Running jitsi on a Raspberry Pi
The ads are a window into a blatantly illegal underground economy that Meta is not only failing to moderate, but is actively profiting from and injecting into users’ feeds.
A deep, deep dive into the symbiotic relationship between right-wing influencers, Russian state media, and the shared disinformation ecosystem in which they live.
Jamming with a virtual Casio SK-1 keyboard.
from https://mjbdiver.com/2023/06/02/jamming-with-a-virtual-casio-sk-1-keyboard/
Tak je to zase trošku složitější...
Novinář si napíše článek, feministky se nad tím rozčílí a nerd s maturitou z biologie (čti já) a s Wikipedií na dosah si otevře pět článků a od čtení samotné vědecké studie ho zatím odrazuje jen fakt, že PDF té studie zatím není na Sci-Hubu....
Takže pár faktů:
To, co vědci při výzkumu použili nebyla krev, ale jenom její derivát. Konkrétně červené krvinky (určené na transfuzi) s prošlou trvanlivostí. Není to úplně menstruační krev, ale je to určitě bližší než voda nebo fyziologický roztok, které se na testování menstruačních pomůcek používaly dříve. Pro nezasvěcené je ale nutné dodat, že fyziologický roztok není zas tak špatná náhrada, protože je to (velmi zjednodušeně řečeno) polovina obsahu krve (do rozdílů zabíhat nebudu, protože jsou na to samostatné vědecké studie).
A proč se vlastně na tento výzkum používají náhražky? Odpověď je úplně prostá - protože není snadné sehnat menstruační krev, kterou byste na výzkum používali v ideálním případě, abyste napodobili skutečné podmínky.
Má výzkum smysl? Domnívám se, že ano, protože vědci zkoumali efektivitu různých menstruačních pomůcek v podmínkách blížícím se reálnému použití. Efektivnější menstruační pomůcky jsou potenciální ulehčení života pro polovinu lidstva, takže za mě dobrý a jen tak dál!
Najdi ženu si zaslouží pochvalu za odkaz na zdroje a doufám, že se ta studie brzy objeví na Sci-Hubu. Ale teď se jdu radši schovat, než se na mě sletí feministky, že jim do diskuze přináším nikým nevyžádané upřesňující poznámky (ještě že nemám tu studii).
Ještě odkaz na článek - https://theswaddle.com/this-whole-time-period-products-didnt-use-actual-human-blood-to-test-efficacy/
a studii - http://dx.doi.org/10.1136/bmjsrh-2023-201895
(Seems to behave weirdly on multi-monitor mixed-refresh-rate setups. Also, if you use Reduced Motion, make sure to turn it off for the animation to work) To read it, look for the lowest number which isn’t turning and which appears in dark text (ie isn’t flickering on alternate frames). Original version, supports 30/48/50/60/90/120/144hz: Warning: flickering imagery, open at your discretion. A zoetrope-like disc covered with numbers carefully arranged in patterns. As it spins, the viewer's refresh rate remains visually stable amidst a flurry of other dancing numbers. [https://moonbase.lgbt/misc/cohost/2465593/wheel2.png] Even more ridiculous harder-to-read version, supports all of the above plus 75hz: Warning: flickering imagery, open at your discretion. A zoetrope-like disc covered with numbers carefully arranged in patterns. As it spins, the viewer's refresh rate remains visually stable amidst a flurry of other dancing numbers. [https://moonbase.lgbt/misc/cohost/2465593/wheel3.png]
The history of music and sound synthesis languages can be traced back to the Music N languages starting in the 1950s. You can trace the threads from there to a variety of languages that were develo...
The elite are trying to whip everyone back to the office to avoid a commercial real estate crash.
Můj druhý mozek Zettelkasten - Jiří Benedikt
from https://www.jiribenedikt.com/zettelkasten/
With the emergence of LLM “AI”, everyone will have to learn what many disabled people have always understood
After my last long post, I got into some frustrating conversations, among them one in which an open-source guy repeatedly scoffed at the idea of
Neeva was faster, simpler, and ad-free. But making something better than Google isn’t enough to beat Google.
The urge to replace the mainframe has reinvented the mainframe and its problems.
I’ve come to think LLMs/GPTs/whatever are a threat to conventional search engines because the modern web is an unbelievably annoying dumpster fire. They don’t really provide better or faster answers, what they provide is an experience that is not a complete pain in the ass. This frog has been simmering for a long while now and we’re so used to it that seeing literally anything else seems revolutionary. You visit a website and need to dismiss a cookie policy notification, a request to show popups, a request to know your location, an invitation to subscribe to a newsletter, a sales rep wants to have a chat with you, then you get random layout shifts for several minutes as all the ad auctions finish, and then just as you’re ready to read the content the website crashes and reloads and the circus starts over again.
▼ see more... ▼